ART / Etchings etc / Etchings 17388490

nr 1738 8490

Lech Rzewuski

(1941-2004), Sverige

3 pcs, Lech Rzewusk. Signed, daterade, hand coloured, 'FRedsduvans död', Mästaren i sin atelje', Tjejen i röd halsband', outer dimensions including frame: 37x33, 34x47, 47x33,

ETCHINGS, 3 st, Signerade, daterade, handkolorerade, "Fredsduvans död", Mästaren i sin atelje", Tjejen i röd halsband", yttermått inklusive ram: 37x33,34x47,47x33 cm

Yes

600

SEK 300

Monday November 10 2025
at 20:16:11

8/11 22:25:47 1      Vinnande bud

  • Artist/Designer

Lech Rzewuski

Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.

Read more about Lech Rzewuski