ART / Etchings etc / Etchings 17388490
nr 1738 8490
Lech Rzewuski
(1941-2004), Sverige
3 pcs, Lech Rzewusk. Signed, daterade, hand coloured, 'FRedsduvans död', Mästaren i sin atelje', Tjejen i röd halsband', outer dimensions including frame: 37x33, 34x47, 47x33,
ETCHINGS, 3 st, Signerade, daterade, handkolorerade, "Fredsduvans död", Mästaren i sin atelje", Tjejen i röd halsband", yttermått inklusive ram: 37x33,34x47,47x33 cm
600
SEK 300
Monday November 10 2025
at 20:16:11
8/11 22:25:47
Lech Rzewuski
Lech Rzewuski, svensk-polsk målare född i Polen 1941, död i Saltsjöbaden 2004.
Read more about Lech Rzewuski